ЕТИЧНИЙ КОДЕКСДЛЯ УЧНІВ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ І-ІІІ СТУПЕНІ № 8

РУБІЖАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА

1.1. Учні приходять до школи за 10 хвилин до початку занять за розкладом.

1.2. Приходити до школи необхідно в чистій, випрасуваній одежі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.

1.3.Адміністратор або педагог-організатор у разі порушення вимог пропонують привести себе в належний вигляд. Зауваження фіксують у журналі щоденного контролю та у щоденнику учня. Неохайний учень отримує попередження, про що його батьків інформує класний керівник.

1.4. У весняно-зимовий період учні школи можуть мати при собі змінне взуття.

1.5. Відвідування навчальних занять, бібліотеки, їдальні школи у верхньому одязі не дозволяється.

1.6. Учням заборонено приносити до школи не потрібні для занять речі.

1.7. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі.

1.8. Пропуски учнем навчальних занять з поважної причини підтверджуються відповідними офіційними документами (довідка з лікарні, лікарняний лист).

1.9. Учням заборонено без дозволу заходити до навчальної частини та інших кабінетів школи, де працює адміністрація школи.

1.10. Усі школярі зобов'язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території школи, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.

1.11. Учні школи зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу школи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.

1.12. У разі навмисного пошкодження шкільного майна батьки учня зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки.

1.13. Суворо забороняється тютюнопаління в школі та на її території.

ІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА УРОКАХ

2.1. Запізнення учнів на заняття фіксуються у журналі щоденного контролю та у щоденнику учня.

2.2. Директора, завуча, учителя учні зустрічають вставанням.

2.3. За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.

2.4. Під час уроку учневі необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.

2.5. Після закінчення заняття учні встають після слів учителя «Урок закінчено». Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.

2.6. На уроки фізкультури учні з'являються у спортивній формі відповідно до сезону. Для переодягання у спортивному залі функціонують роздягалки.

2.7. Підручники школяра мають бути акуратно обгорнуті. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.8. Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.

2.9. Кожен учень 2-11-го має щоденник, в якому охайно синьою пастою або чорнилом ведуться відповідні записи, і записується розклад уроків на дві неділі вперед.

2.10. У разі порушення дисципліни учнем школи класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення учнем дисципліни тягне за собою виклик до школи батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених законодавством.

2.11. Учням школи не дозволяється самовільно покидати школу до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення дисципліни.

2.12. У разі захворювання учень відвідує медпункт, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника та чергового адміністратора і тільки потім залишає школу.

2.13. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.

2.14. Зі школи учні виходять спокійно, дотримуючись порядку.

2.15. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні школи без нагляду педагогічних працівників.

ІІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПІД ЧАС ПЕРЕРВ

3.1. Під час перерви учні 5-11-х класів переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу.

3.2. Особливо уважними треба бути учням під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

3.3. Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.

3.4. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати, грати та тримати в руках мобільний телефон.

IV. ПРОПУСКИ ЗАНЯТЬ

Якість знань учнів залежить від того, як систематично учень відвідує заняття в школі. Відповідно за Законом України «Про освіту» ст.50, «Про загальну середню освіту» ст.59, Адміністративного кодексу України, ст.184 відповідальність за відвідування уроків дітьми несуть батьки.

4.1. Батьки зобов’язані своєчасно (до початку першого уроку) інформувати класного керівника про причину відсутності дитини в перший же день його відсутності на уроках.

4.2. Підтверджуючим документом про відсутність учня на уроках враховуються:

- медична довідка з печаткою лікаря і установи;

- записка від батьків (1-2 дня) не більше 3х разів на рік.

4.3. Щоденно класний керівник здійснює контроль за відвідуванням занять учнями (поважною причиною відсутності учня на уроці вважати тільки медична довідка з печаткою лікаря і установи) відмічає відсутніх у класному журналі

V. ВИМОГИ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ШКОЛЯРІВ

Демократичний підхід до зовнішнього вигляду школяра передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє учневі реалізувати свою індивідуальність і неповторність. Але учень школи повинен мати відповідний зовнішній вигляд який повинен відповідати гігієнічним нормам, які викладені в санітарно-епідеміологічних правилах.

5.1.На уроки фізкультури і заняття спортивних секцій учні приходять тільки у спортивній формі.

5.2.Кожен учень зобов’язаний з’явитися до школи чистим і охайно одягненим.

5.3. Акуратність і охайність:

• одяг повинен бути обов'язково чистим, свіжим, вигладженим;

• взуття повинно бути чистим;

• зовнішній вигляд повинен відповідати загальноприйнятим в суспільстві нормам ділового стилю і виключати зухвалі деталі

• школяр повинен мати охайну зачіску - стрижку. Хлопцям заборонено мати довге волосся.

• школярка повинна мати охайну зачіску-стрижку, або підібране в зачіску довге волосся. Дівчатам заборонено ходити з розпущеним волоссям. Це зумовлено санітарно-гігієнічними вимогами.

• нігті відповідно до санітарно-гігієнічних норм:у дівчат 1-6класів нігті повинні бути коротко обрізані, чисті, фарбувати нігті заборонено; дівчата 7-8 класів можуть мати доглянуті нігті із «французькимманікюром» (укриті безколірним лаком); дівчата 9-11 класів можуть мати охайний стильний манікюр.

• волосся, обличчя і руки повинні бути чистими і доглянутими, використанідезодоруючі засоби повинні мати легкий і нейтральний запах.

• дівчаткам 1-7 класів категорично заборонено фарбуватися згідно з санітарно -гігієнічниими нормами для попередження алергічних реакцій на косметичнізасоби.

•дівчатам 8-11 класів дозволено ледве підфарбовувати вії та губи.

• спортивне взуття дозволяється, тільки при наявності змінного взуття для занять фізичною культурою.

5.4. Стриманість:

• одне з головних правил ділової людини при виборі одягу, взуття, привикористанні парфумерних та косметичних засобів - стриманість і помірність;

• основний стандарт одягу для всіх - діловий стиль.

5.5. До ділового стилю одягу не відносяться наступні варіанти:

5.5.1. одягу та взуття:

• спортивний одяг (спортивний костюм або його деталі);

• брюки та спідниці із заниженою талією

• джинси с поривами тканини;

• одяг для активного відпочинку (шорти, толстовки, майки та футболки зсимволікою, тощо);

• пляжний одяг і взуття;

• одяг білизняного стилю;

• прозорі сукні, спідниці та блузки;

• надмірно декольтовані сукні та блузи;

• вечірні туалети;

• сукні, майки і блузки без рукавів (без піджака або жакета);

• занадто короткі блузи, що відкривають частину живота або спини;

• одяг зі шкіри (шкірозамінника), плащової тканини;

• сильно облягаючи (обтягуючи) фігуру брюки, сукні, спідниці;

• туфлі на надмірно високому підборі.

5.5.2. Волосся:

• екстравагантні стрижки та зачіски;

• фарбування волосся в яскраві, неприродні відтінки.

5.5.3. Макіяж:

• вечірні варіанти макіяжу з використанням яскравих, насичених кольорів;

5.5.4. Прикрас:

• масивні сережки, брошки;

• пірсинг;

• аксесуари з символікою асоціальних неформальних молодіжних об'єднань, атакож такі, що пропагують психоактивні речовини і протиправну поведінку.

Дані правила є обов'язковими для виконання всіма учнями школи.

Кол-во просмотров: 222

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.