Досвід роботи Неживенко Катерини Львівни

вчителя української мови та літератури

Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8

Рубіжанської міської ради Луганської області

· спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист;

· педстаж – 39 років;

· «Відмінник освіти України»;

· педагогічне кредо:

"Те, для чого відкрите серце, не може скласти таємниці для розуму"

Л. Фейєрбах

Національне виховання засобами мови і літератури; виховання громадянської самосвідомості та позитивних моральних якостей у дітей.

Методична цінність досвіду роботи

Виховання громадян-патріотів завжди було актуальним, але особливо важливим це стало в останні роки. На всіх уроках української мови та літератури ведеться цілеспрямована робота з прищеплення підростаючому поколінню найкращих якостей захисника Вітчизни, гордості за неї та за героїчну історію нашого народу, оскільки національно свідома, патріотично налаштована молодь – це надія України, запорука її майбутнього щасливого життя. Виховний потенціал уроків здійснюється через культурологічну та компаративну змістову лінії.

Особлива увага приділяється елементам компаративістики на уроках української та зарубіжної літератури.

За новими програмами вдвічі збільшено кількість годин у кожному класі на вивчення літератури рідного краю. Але й цього недостатньо. Тому доцільно знайомити учнів з кращими творами письменників Луганщини, добираючи дидактичний матеріал до уроків мови. На уроках української літератури теж там, де доречно, має звучати й слово митців рідного краю. Збирається матеріал для створення літературних портретів рубіжанських письменників.

Презентація досвіду:

· міські педагогічні читання, присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка: доповіді «Іван та Надія Світличні», «Рубіжанський кіномитець Микола Мащенко – лауреат Державної премії ім. Т.Г. Шевченка» (ММК, березень 2014р.);

· міське методичне об’єднання вчителів української мови та літератури, тема виступу «Національне виховання школярів засобами української літератури» (січень 2014р.);

· відкритий урок з української літератури в 10 класі для вчителів міста «Василь Стефаник, новела «Камінний хрест» (з елементами компаративного аналізу) (лютий 2014р.)».

Інтернет-ресурс/блог педагога: rubizhne-school8.edukit.lg.ua

Кол-во просмотров: 247

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.