/Files/images/_den_uchitelya/Зинаида.jpg

Понад 50 років вчила та виховувала дітей Апанасова Зінаїда Павлівна, вчителька хімії та біології, яка пропрацювала у загальноосвітній школі № 8 близько 30 років.

Ось початок біографії Зінаїди Павлівни: народилася 1 лютого 1935 року в селі Середні Дуби Тарасівського району Ростовської області. Мати померла, коли Зіні ледь виповнилося 2 роки. На початку Великої Вітчизняної війни, 1941 року, батько пішов служити в діючу армію, захищати Вітчизну. Більше донька його не бачила: батько загинув на фронті. Залишились вони вдвох із братом та мачухою.

Важке, напівголодне воєнне дитинство. Тяжка селянська робота. Рано зазнала Зіна гіркого смаку заважкої для малолітньої дівчинки праці. Потерпала від голоду 1947 року. Але вистояла, вижила. Закінчила сільську школу з відзнакою в 1952 році і вирішила стати вчителем. «Це моє покликання, - стверджувала вона, - вчити дітей». Того ж 1952 року Зінаїда вступає до Луганського педінституту на природничо-географічний факультет (відділення хімії та біології). Закінчує його з червоним дипломом 1956 року. Після закінчення інституту одержала призначення на роботу до міста Свердловська нашої області вчителем хімії й біології. Попрацювала там в СШ № 7 десять років.

У 1966 році Зінаїда Павлівна вийшла заміж і приїхала до м. Рубіжного. Молода, гарна, енергійна вчителька відразу припала до душі педагогічному колективу СШ № 6, де розпочалась її трудова діяльність у нашому місті. Працювала вчителем хімії, працювала натхненно, завзято, повністю віддаючи себе школі та учням.

/Files/images/1_rkfcc/Фото 1.jpg

1972 року в Рубіжному відкривається новий навчальний заклад – середня школа № 8, куди переходить Зінаїда Павлівна. І працює в ній близько 30 років. Викладає хімію, виховує учнів, вчить їх бути справжніми і чесними людьми.

За видатні заслуги перед Батьківщиною Зінаїда Павлівна Апанасова у 1978 році була нагороджена орденом «Знак Пошани»

З 1980 по 1990 рік вона працювала у восьмій школі заступником директора з навчально-виховної роботи. Відбувалося подальше становлення кращого вчителя, вчителя-майстра.

Краса її неповторної, багатогранної особистості, багаторічний досвід, озброєний педагогічною мудрістю і мистецтвом – усе це заслуговувало на нагороду. 1984 року Апанасовій Зінаїді Павлівні було присвоєно звання «Відмінник народної освіти» і вручено медаль «Ветеран праці». А 1986 року за значні успіхи, досягнуті в громадсько-політичному житті Зінаїда Павлівна була нагороджена нагрудним значком «Окличник просвещения СССР».

Учитель щасливий тоді, коли він бачить, що його праця була недаремною. Що він спромігся вкласти в учнів часточку себе, навчив і передав їм свої знання. Багато її учнів закінчили Рубіжанський філіал ВМІ, де хімія – один з провідних предметів. Білоус Анатолій – учитель хімії та біології багато профільного ліцею, учень Зінаїди Павлівни. Він – представник молодого покоління хіміків-біологів. І в цьому значна заслуга Зінаїди Павлівни.

Десятки, сотні, тисячі учнів були навчені й виховані вчителем, Апанасовою Зінаїдою Павлівною. Учителем з великої літери. У 1990 році Зінаїда Павлівна пішла на пенсію. Та не сидиться їй удома. Душа вчительки ще молода, їй хочеться передавати свої знання, спілкуватися із школярами. Її образу так пасують слова: «Не старіють душею ветерани…». Вона як і раніше, енергійна і жвава, розумна й вимоглива.

Ми всі низько вклоняємося Зінаїді Павлівні і щиро дякуємо їй за багаторічну самовіддану і натхнену працю на педагогічній ниві: «Спасибі Вам, Учителю!»

Кол-во просмотров: 121

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.